znajdz produkt
Komentarze i oceny [12]  
SŁUCHAWKI DOMOWESŁUCHAWKI PROFESJONALNESŁUCHAWKI PRZENOśNESŁUCHAWKI MULTIMEDIALNEWZMACNIACZE / AKCESORIAMIKROFONY PRZEWODOWEMIKROFONY BEZPRZEWODOWEPRODUKTY ARCHIWALNE
startPROMOCJESłuchawkiSłuchawkiSłuchawkiSłuchawkiWzmacniaczeMikrofonyMikrofonyProduktylinkikontakt
START  PROMOCJE                 NASI
PARTNERZY
 KONTAKT
 
   
 

Słuchawki douszne i dokanałowe

Najmniejszymi słuchawkami są słuchawki o konstrukcji dousznej oraz dokanałowej. Różnica polega na tym że słuchawki douszne są umieszczane przed wlotem kanału słuchowego w małżowinie usznej podczas gdy słuchawki dokanałowe umieszczane są bezpośrednio w kanale słuchowym gdzie spełniają również rolę zatyczek akustycznie izolujących ucho wewnętrzne od otoczenia co z wielu względów odgrywa ważną rolę w procesie transmisji dźwięku od źródła do ucha.
Słuchawki dokanałowe spoczywają w kanale słuchowym uszczelniając jednocześnie bardzo niewielką przestrzeń między bębenkiem słuchowym a membraną która może w łatwy sposób oddziaływać na aparat słuchowy przy niewielkiej amplitudzie i energii, zapewniając bardzo dobre odwzorowanie niskotonowe. W przypadku braku dobrej izolacji akustycznej kanału słuchowego do zachowania odpowiedniej siły basów potrzebna jest dużo większa energia przetwornika a więc jego wielkość i pobór mocy. W słuchawkach dousznych spadek izolacji akustycznej kompensuje się właśnie przez większą przekątną przetworników oraz różne mechanizmy zapewniające optymalny kontakt słuchawek z uchem. W słuchawkach dokanałowych poziom głośności może być dużo niższy od słuchawek nausznych bądź dousznych przy podobnej percepcji dźwięku co sprawia że wymagają one mniejszej energii i mocy wyjściowej odtwarzacz audio a co za tym idzie obciążają w mniejszym stopniu zasilanie urządzenia.

- Zobacz słuchawki Beyerdynamic o konstrukcji dousznej

- Zobacz słuchawki Beyerdynamic o konstrukcji dokanałowej