znajdz produkt
Komentarze i oceny [12]  
SŁUCHAWKI DOMOWESŁUCHAWKI PROFESJONALNESŁUCHAWKI PRZENOśNESŁUCHAWKI MULTIMEDIALNEWZMACNIACZE / AKCESORIAMIKROFONY PRZEWODOWEMIKROFONY BEZPRZEWODOWEPRODUKTY ARCHIWALNE
startPROMOCJESłuchawkiSłuchawkiSłuchawkiSłuchawkiWzmacniaczeMikrofonyMikrofonyProduktylinkikontakt
START  PROMOCJE                 NASI
PARTNERZY
 KONTAKT
 
   
 

Różnica między OPEN i CLOSED

Zasadnicze różnice między słuchawkami otwartymi i zamkniętymi sprowadzają się do:
1) dobrej izolacji akustycznej od otoczenia i vice versa w przypadku słuchawek o konstrukcji zamkniętej
2) lepszego odwzorowania przestrzennego w przypadku słuchawek o konstrukcji otwartej.
Słuchawki o konstrukcji pół-otwartej stanowią próbę połączenia zalet obydwu konstrukcji. Z mechanicznego punktu widzenia otwarte słuchawki mają przewagę nad zamkniętymi w których powietrze zamknięte pomiędzy kanałem słuchowym i przetwornikiem tłumi wibracje memebrany. W konstrukcjach otwartych zmiany ciśnienia są kompensowane poprzez otwory w kapsule co polepsza reakcję impulsową membrany. Jednak większe tłumienie membrany zmniejsza ryzyko występowania niekontrolowanych wibracji.
Wybór konstrukcji słuchawek powinien być oparty o rodzaj muzyki której zamierzamy słuchać. W przypadku muzyki klasycznej i jazzu w której niskie tony odgrywają mniejszą rolę od dobrej odpowiedzi impulsowej (czasu reakcji membrany na drobne impulsy) lepszym wyborem będą słuchawki o konstrukcji otwartej. W przypadku gatunków pop lub rock lepiej sprawdzą się słuchawki o konstrukcji zamkniętej lub pół-otwartej.
Przy wyborze słuchawek warto również zwrócić uwagę na to gdzie będą one używane. Jeśli słuchawki mają pracować w cichym otoczeniu np w studio muzycznym bądź w mieszkaniu w doborze można się kierować całkowicie indywidualnymi względami i gustem. Jeśli słuchawki będą używane przez muzyka do monitoringu dźwiękowego w trakcie prób lub sesji nagraniowych należałoby się zastanowić nad konstrukcją zamkniętą oferującą dobrą izolację akustyczną od otoczenia, umożliwiającą zarówno oddzielenie użytkownika od hałasu otoczenia jak i zapobieżenie nagrywaniu przez mikrofony dźwięku ze słuchawek.

- Zobacz słuchawki Beyerdynamic o konstrukcji zamkniętej

- Zobacz słuchawki Beyerdynamic o konstrukcji otwartej

- Zobacz słuchawki Beyerdynamic o konstrukcji półotwartej