znajdz produkt
Komentarze i oceny [12]  
SŁUCHAWKI DOMOWESŁUCHAWKI PROFESJONALNESŁUCHAWKI PRZENOśNESŁUCHAWKI MULTIMEDIALNEWZMACNIACZE / AKCESORIAMIKROFONY PRZEWODOWEMIKROFONY BEZPRZEWODOWEPRODUKTY ARCHIWALNE
startPROMOCJESłuchawkiSłuchawkiSłuchawkiSłuchawkiWzmacniaczeMikrofonyMikrofonyProduktylinkikontakt
START  PROMOCJE                 NASI
PARTNERZY
 KONTAKT
 
   
 

Słuchawki wokółuszne

Słuchawki wokółuszne są największymi słuchawkami używanymi głównie do zastosowań studyjnych. Nauszniki są wystarczająco duże aby mogły opierać się o głowę wokół ucha w taki sposób aby otaczać ucho nie dotykając go. Pozwala to wyraźnie rozróżnić pomiędzy konstrukcją zamkniętą, otwartą a pół-otwartą, gdyż przestrzeń pomiędzy membraną i kanałem słuchowym może być otwarta lub zamknięta w zależności od konstrukcji nausznika i obudowy kapsuły.
Typ nausznika, materiał z jakiego jest wykonany, kształt i grubość wywierają również wpływ na właściwości akustyczne słuchawek. Jeśli nausznik nie przylega idealnie do głowy wówczas przestrzeń pomiędzy membraną i kanałem słuchowym nie jest zamknięta co powoduje że dźwięk odwzorowany przez słuchawki nie jest idealny. Z drugiej jednak strony nauszniki które bardzo dobrze przylegają do głowy z reguły nie należą do rozwiązań wygodnych i higienicznych. Nauszniki wykonane z materiałów skóropodobnych, poliestru lub popularnej w ostatnim czasie wełny syntetycznej są łatwe w czyszczeniu ale ze względu na swoje właściwości izolacyjne generują duże ilości ciepła które z kolei powodują pocenie okolic ucha. Sztuczna skóra nie absorbuje potu i można go usunąć ręcznie. Nauszniki welurowe lub wykonane z materiału nie zamykają szczelnie przestrzeni wokół ucha dzięki czemu ucho może lepiej "oddychać", niemniej jednak podczas długiego słuchania i w tym przypadku generowane są duże ilości ciepła powodując pocenie. Pot jest absorbowany przez nauszniki co ma negatywny wpływ na higienę szczególnie gdy słuchawki używane są przez kilka osób. Z tego powodu nauszniki welurowe lub wykonane z materiału powinny być regularnie czyszczone.
Nauszniki żelowe zbudowane są z elastycznej folii wypełnionej żelem. Właściwości żelu zapewniają doskonałe przyleganie nauszników do profilu głowy na całej powierzchni co pozwala uzyskać bardzo dobrą izolację akustyczną od otoczenia. Do budowy nauszników stosuje się również prawdziwą skórę, jednak w związku z generowaniem dużych ilości ciepła powoduje ona podobne problemy jak sztuczna skóra.

- Zobacz słuchawki wokółuszne Beyerdynamic